Restauracja Skarbiec - Olsztyn

Restauracja Skarbiec Olsztyn, położona w piwnicy Wysokiej Bramy (pod hotelem). Ma zaszczyt zaprosić Państwa na kulinarną podróż, która zaskoczy smakiem. Pośród czerwonej cegły przy blasku świec przeniosą się Państwo do dawnych czasów, gdzie cisza i spokój nastraja do rozkoszowania się w pełni smakiem potraw, włoskiej kawy i deserów. Polecamy potrawy kuchni warmińskiej oraz polskiej z elementami kuchni włoskiej. Nasi kucharze tworzą kulinarne arcydzieła, które są miłe dla oka i niezapomniane w smaku.


 

 

 

 

 Stanica Wodna PTTK - Krutyń

Zdrowy mikroklimat boru sosnowego oraz piękna przyroda sprawiają, iż Stanica jest doskonałą bazą na wczasy na Mazurach oraz wycieczki piesze i rowerowe do pobliskich rezerwatów: Zakręt, Królewska Sosna, Krutynia. Można tu podziwiać mnóstwo pomników przyrody (m.in. Zakochaną parę, Królewską Sosnę), bogatą florę (rosiczki, borówki, żurawiny, wełnianki i wiele innych) oraz faunę (bociany, bieliki, puchacze, czaple). Niejednego turystę zachwycą swym urokiem zarastające jeziorka z pływającymi wyspami, znajdujące się także na terenie rezerwatu. 

 

 

 

  Fundacja Zwierzęta Eulalii

  W samym sercu Puszczy Piskiej, wśród pięknych krajobrazów i nieskażonej natury istnieje miejsce przez wielu uważane za Raj na Ziemi - idealny przykład harmonii człowieka z naturą. Tym miejscem jest Fundacja ,,Zwierzęta Eulalii" istniejąca od 1998 roku. Jej założycielka - Eulalia Wojnicz - całe swoje życie poświęciła ratowaniu zwierząt. Jej głównym celem jest propagowanie idei humanitarnego stosunku do zwierząt oraz pomoc zaniedbanym, porzuconym i skazanym na śmierć zwierzętom.

Obecnie fundacja opiekuje się na stałe ponad setką zwierząt. Są to konie, kuce, psy, koty, owce, kozy, świnki, gęsi, kaczki, kurki oraz osiołek i muł. W ramach swojej działalności Fundacja stara się walczyć z procederem wywozu koni na rzeź, gdzie często kierowane są zdrowe zwierzęta, źrebne klacze i źrebaki.
Fundacja prowadzi działalność charytatywną.  Z udziałem koni wykupionych z transportów śmierci od lat prowadzona jest nieodpłatna hipoterapia dla dzieci z porażeniem mózgowym, spotkania i jazda konna dla dzieci z domów dziecka, pensjonariuszy domów opieki i pomocy społecznej oraz dla niepełnosprawnych zarówno dzieci jak i dorosłych.


W celu utrzymania ponad setki zwierząt dożywotnio mieszkających w Fundacji, prowadzimy również działalność gospodarczą - organizujemy przejażdżki w siodle, wozami, kuligi, ogniska, konkursy i zabawy z udziałem naszych zwierząt.

Wstęp na teren Fundacji jest bezpłatny, a każda odpłatna forma spędzania czasu lub zakupienie cegiełki jest sposobem na wsparcie działalności fundacji oraz pomoc w ratowaniu bezbronnych zwierząt. Pobyt w tym miejscu jest sposobem na chwilę relaksu, odpoczynku i ucieczki od codziennych problemów. Każdy może znaleźć tu miejsce dla siebie. Jest to także idealny sposób na przełamanie swoich lęków do zwierząt - fundacyjni podopieczni pomimo często tragicznej przeszłości potrafią każdego obdarować spokojem, optymizmem i bezinteresowną miłością.